Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Толока: Прибирання берега Рибниці

Прибирання берега Рибниці: Скали – Гук – Банський міст (19\03\16)

Минулої суботи, міська рада організувала толоку-прибирання коло недобудованого «Кутського» мосту. На тому місці утворилось стихійне сміттєзвалище, яке напевне було вам всім добре відоме, ті купи сміття та зарості кущів не робили позитивного впливу на людей які вперше приїжджають до Косова чи проїзджали повз місто тією дорогою, та й з рештою виглядало просто жахливо… такі сміттєзвалища є пам’ятниками нашого з вами нехлюйства і неповаги один до одного, а в першу чергу до природи та того середовища в якому ми всі живем.

Тієї суботи за допомогою десятка людей вдалось привести то місце до порядку і вже пройшов тиждень за який там не з’явилось ні одного пакету чи мішка зі сміттям. Швидше всього сміття там ще з’явиться, але думаємо, це буде вже інша історія, яка закінчиться серйозним штрафом для того хто спробує викинути там сміття, звичайно як і будь де в іншому куточку міста Косів.

Можна констатувати, що такі акції мають реальний результат і їх треба продовжувати далі.

Наступною ціллю було обрано береги річки Рибниці, на яких влітку полюбляють відпочивати косівчани та гості міста: Скали – Гук – Банський міст. На цьому місці вже проводилась толока раніше років зо 5-ть тому, але все знову сильно заросло і накопичилось багато сміття. Проінспектувавши береги вулиць І.Франка та Над Гуком, ми визначили, що об’єм роботи буде досить великий, але з ним можна легко справитись якщо в толоці прийме участь багато людей. Тому міська влада запрошує в слідуючу суботу 19\03\16, починаючи з 10 години і на протязі дня, кожного хто хоче внести свій маленький внесок спільною працею в справі очищення берегів річки.

Це буде першим кроком до проведення заходів щодо благоустрою місць відпочинку. Також цей захід покликаний стати індикатором того, чи дійсно громада міста хоче щось змінювати в місті на краще. Бо влада без допомоги громади нічого в місті зробити не зможе, так само як і громада міста без керівництва.

Тож в суботу, перестаємо гнівно коментувати пости про сміття та полишаємо свої насиджені місця за комп’ютерами і як заповідав нам Кузьма «Скрябін» в одній з своїх пісень «…беріть лопати в руки бо вже треба щось робити…» …інакше кажучи, це дуже наївно очікувати, що сміття яке всім так впадає в око, пропаде з берегів річки само собою, або якимось магічним способом випарується :)

Сміття треба прибрати, і поки що інакшого способу крім толоки немає.

Принагідно хочеться подякувати людям які зголосились та взяли участь в минулій толоці.

Від громади міста були присутні Олеся Архипчук, Оля Гордійчук, Олександра Сапріянчук, Богдан Павлюк, Назар Александрук, Ярослав Шаганов та Роман Близнюк.

Від міської ради та депутатського корпусу: Лариса Хім’як, Любомир Фокшей, Святослав Костинюк, Володимир Зузяк, Петро Зеленчук, Роман Печижак та мер міста Юрій Плосконос. Така кількість людей була якраз достатня для того об’єму робіт, але тут 10-14 людей буде замало.

Роман Печижак


3 коментарі на “Толока: Прибирання берега Рибниці”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту