Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Правила гігієни під час повені

У зв’язку  з підтопленням Ваших помешкань, сільськогосподарських угідь,  надвірних туалетів та вигрібних ям,існує  ризик  спалахів інфекційних  хвороб.  Ви  можете  зарадити цій біді,  дотримуючись деяких простих правил гігієни.

Перш за все звертайтесь до органів місцевої влади з проханням забезпечити Вас питною водою та продуктами харчування гарантованої якості.

За відсутності привізної питної  води  ні  в  якому  разі  не використовуйте  для пиття воду з відкритих водойм та криниць тому, що внаслідок повені у ці джерела водопостачання могли потрапити із
скотомогильників, кладовищ, вбиралень, хлівів, полів, сміттєзвалищ  хвороботворні  мікроби  –  збудники  туберкульозу,   лептоспірозу, черевного тифу,  сибірки,  вірусних  гепатитів  і  т.д.,  яйця  та
личинки гельмінтів,  цисти лямблій, дизентерійних амеб.

У разі неможливості постачання  якісної  привізної  води  для пиття можна користуватися тільки добре прокип’яченою водою.

Для господарських  цілей також   користуйтеся тільки добре прокип’яченою водою.

Для харчування використовуйте  тільки  продукти  гарантованої якості. При приготуванні їжі обов’язково застосовуйте термообробку (варіння,  смаження,  запікання).  Овочі та фрукти ретельно  мийте кип’яченою  водою  (бажано  щіткою та господарським милом),  потім обдавайте окропом.

Не вживайте продукти, які були підтоплені водою під час повені та з пошкодженою упаковкою .

У зв’язку  з теплим періодом року збільшується ризик швидкого псування продуктів,  а тому слід вживати тільки  свіжоприготовлену їжу.

Обов’язково ретельно  мийте  руки  з  милом  :

  • перед та в процесі приготування їжі;
  • перед прийомом їжі;
  • після відвідування туалету;
  • після приходу з вулиці;
  • коли руки візуально забруднені;
  • намилюйте руки так, щоби мило вкривало всі поверхні кистей;
  • приділяйте особливу увагу таким ділянкам: зовнішня поверхня кисті, проміжки між пальцями, пучки пальців та великі пальці;
  • процес миття має тривати не менше 40 секунд;
  • для висушування рук після миття користуйтесь одноразовими паперовими рушниками або індивідуальним тканинним рушникомВикористання одного тканинного рушника великою кількістю людей повністю нівелює миття рук.
  • закривайте кран використаним паперовим рушником, адже ви щойно відкривали його брудними руками.

За відсутності умов для миття рук, використовуйте вологі серветки для зняття бруду та обробіть руки спиртовмісним антисептиком.

Пам’ятайте, що особливо у цей тяжкий  для  Вас  час  зберегти здоров’я  Вам  і  Вашим  рідним  допоможуть  дуже  прості  правила гігієни!!!

Зав.відділення епідеміологічного нагляду(спостереження)  та профілактики неінфекційних захворювань Ходан А.М.            


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту