Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

У Косівській громаді відбулася Стратегічна сесія з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території громади

30 червня відбулося засідання Стратегічної сесії з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Косівської територіальної громади Косівського району Івано-Франківської області.

Необхідність розроблення цього нового виду містобудівної документації на місцевому рівні передбачено Законом України від 24.07.2021 №711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель».

Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади – одночасно містобудівна документація на місцевому рівні та документація із землеустрою, що визначає: планувальну організацію, функціональне призначення території, основні напрями формування системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

Стратегічна сесія – це обов’язковий публічний захід громадського обговорення з формування завдання на розроблення Комплексного плану, метою проведення якого є визначення перспективи розвитку громади.

Важливо зазначити, що до процесу просторового планування повинні бути залучені місцеві жителі, підприємці, фермери, інші зацікавлені особи, для того, щоб подати свої ідеї або ініціативи, що у подальшому допоможе уникнути потенційних конфліктних ситуацій на стадії затвердження містобудівної документації.

Метою заходу стало проведення обговорення стратегічного бачення просторового розвитку громади щодо перспективних об’єктів, можливостей розвитку, проблем, рішення з розвитку громади. До стратегічної сесії долучились жителі громади, представники різних цільових груп, які визначено на засіданні робочої групи.

Учасники дізнались про особливості нового виду містобудівної документації – Комплексного плану, пропонували свої ідеї щодо розвитку громади у п’яти напрямках у цікавому інтерактивному форматі «Світове кафе». Такий формат — всесвітньо відома технологія, яка дозволяє залучити у процес обговорення учасників та створити майданчик для рефлексії отриманого досвіду, планування та створення нових ідей.

Роботою кожної групи керує особистий модератор. А щоб було цікавіше, відбувається ротація учасників між майданчиками. Обмін думками та ухвалення важливих рішень у неформальній обстановці неабияк урізноманітнює процес та допомагає створити атмосферу довіри.

Так, учасники «Світового кафе» обговорили та напрацювали пропозиції за наступними напрямками: житлова забудова територій, господарська діяльність та виробнича забудова територій, збереження природної і культурної спадщини та розвиток туризму, обслуговування населення та громадська забудова територій, транспортна мобільність, інженерне забезпечення території, інженерна підготовка та благоустрій території.

За результатами обговорення робочою групою буде проведено опрацювання пропозицій для підбиття підсумків стратегічних сесій.

Напрацювання Стратегічної сесії у вигляді протоколу будуть узагальнені та розміщені на офіційному сайті міської ради.

Варто зазначити, що захід проведено у рамках проекту «Не залишити нікого осторонь: громадянська участь для планування відновлення громад» за підтримки незалежного аналітичного центру «Cedos» та «U-LEAD з Європою».


2 коментарі на “У Косівській громаді відбулася Стратегічна сесія з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території громади”

  1. Богдан

    Як відбулася, коли? Якщо навіть депутати незнають. На цій так званій сесії про яку ніхто незнав, переважна більшість присутніх це організатори та доповідачі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту