10. 02. 2015 р. відбулася зустріч представників ГО «Народний контроль» з головою міста Косова М.М.Фокшеєм. Він відповів на ряд запитань, які йому поставили небайдужі косівчани. А запитань було багато. Вони стосувалися діяльності міста: санітарного, екологічного стану та безпеки косівчан:
- Коли і де міський голова проводив свій щорічний звіт?
- Земельні ділянки, Скільки було їх виділено (який відсоток) депутатам чи членам їх родин?
- Сміття. Яке бачення вирішення проблеми вивозу, утилізації та прибирання?
- Який механізм контролю по прибиранню від снігу тротуарів?
- Чи затверджені адмінмежі міста Косова?
- Чи у м. Косові проведено розмежування (встановлено межі) вулиць міста, так як є спірні питання під час надання земельних ділянок міськвладою під так звані гаражі?
- Дитячі садочки. Питання вартості харчування дітей.
- Яка подальша доля кінотеатру ім. І.Франка, міської лазні, басейну, колишньої восьмирічної (музичної) школи і земельних ділянок під ними?
- Стан доріг. Яка причина того, що ремонт вулиць не доведено до якісного стану?
- Освітлення вулиць. Відновлення роботи єдиного світлофора у Косові.
- Вирубка дерев у прибережній зоні р. Рибниці та потічків (в районі міжрайбази по вул. Небесної Сотні (колишня Гвардійська). Чому не ведеться облік зрубаної деревини. Чи ведеться?
- Питання цивільного захисту населення. А саме: де є бомбосховища у м. Косові, який стан сейсмологічної станції у м. Косові по вул. Каменистій, стан підвалів та стан оповіщення населення міста про небезпеку.
- Робочі місця замість збільшення податків на житло та землю! Наприклад ВХО «Гуцульщина» — можна відновити роботу, в тому числі фарбування та очищення вовни замість стихійних «мануфактур» по березі р. Рибниця вгору по течії гирла аж у Верховинський район.
- Що з басейном біля ВХО «Гуцульщина»? Де і які кошти були зібрані п. Бовичем на відновлення роботи басейну? Чому міська рада у питанні відновлення роботи басейну у Косові веде себе пасивно? Це ті ж самі робочі місця!
- Питання зупинки в’їзду автобусів у м. Косів. Біля ДПІ (ближче до каплички), згідно з рекомендаціями ДАІ, міська рада може встановити відповідний дорожній знак, щоб не створювати аварійні ситуації біля мосту по вул. Небесної Сотні (Гвардійська). А також відновити освітлення вул. Небесної Сотні у м. Косові! Чи не є це ганьбою — не пам’ятати про загиблих!
- Щодо земельних питань. Якщо міська рада Косова не проводила розмежування вулиць міста і не має ще встановлених адміністративних меж, то чому і на якій підставі міська рада надає земельні ділянки під гаражі, малі архітектурні форми тощо, що створює конфліктні ситуації між жителями міста… Чому б не зарезервувати землі для майбутніх інвестицій?
- Також, по наданню земельних ділянок учасникам АТО! Як саме міська рада планує надавати земельні ділянки, щоб виконувався закон України, якщо побутує твердження, що «землі у Косові вже немає…». Що стосується екології та санітарного стану у місті, то було питання до міського голови щодо обліку септиків та вигрібних ям як по вул. Небесної Сотні (Гвардійська), яка немає централізованої каналізації, а також, коли в останнє міська рада цікавилася санітарним станом територій тих об’єктів, які знаходяться на прибережній зоні р. Рибниці? Також, коли в останнє викачувались септики у приватних секторах? Це і є екологія, і санітарний стан, і економічний — тобто гроші для міської ради та власників асенізаторів… І річка чиста! Відповідно — це робочі місця на станції по очищенню відходів. Між іншим, а в якому стані зараз очисні споруди? А водопостачання?
Запитань багато, а відповідь одна — наше місто нам і рятувати! «Ніхто, крім нас!».
Для того, щоб зустріч з міським головою мала конструктивний характер, крім гострих питань прозвучали і пропозиції, думки щодо реалізації і планування вирішення проблем міста. Багато залежить як від фінансування так і від небайдужості громади! Що стосується фінансування, то є ще над чим задуматись владі над наповненням бюджету, тому і варто задуматись над збільшенням робочих місць замість підвищення і збільшення податків, так як не маючи роботи — люди не мають коштів платити податки!
Відповідний народний контроль повинен бути не тільки з боку ГО «Народний контроль», але й від кожного з нас.
На зустрічі була присутня представниця місцевого Інтернет-Т\/ «Дримба» Тетяна Костинюк, яка також вела відеозапис зустрічі, задавала питання і вносила пропозиції щодо вирішення питань, які стосуються життєдіяльності міста. На завершення представники ГО «Народний контроль» підбили підсумок і поставили традиційне питання міському голові: «Яка ваша мрія?».
Звісно мрія одна — мир в Україні і порядок у місті!
Богдан ПИПТЮК,
громадський кореспондент.
«Гуцульський край», 10.04.2015 року