Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Проблема бродячих собак

Тема бродячих свійських тварин стала головною майже двогодинної наради у міського голови м. Косова Миколи Фокшея.

Приводом стала заява батьківського комітету Косівської ЗОШ № 2 з проханням до мерії щодо вирішення ситуації з бродячими собаками на територіях школи і міста, які створюють небезпеку для життя і здоров’я дітей. Підписанти звертали увагу на те, що на території району виявлено ознаки сказу у бродячих собак. Троє представників батьківського комітету, начальник управління ветеринарної медицини в районі І.Щур, його заступник В.Волковецький, очільник міської влади М.Фокшей і заступник мера В.Сліпанюк з різних боків підходили до вирішення цієї наболілої проблеми не лише для міста, але й загалом району.

Справа в тому, що бездомних тварин (собак, кішок) заборонено відстрілювати, отруювати. їх дозволено відновлювати з подальшим утриманням у притулку. На жаль, про такий цивілізований метод боротьби можемо говорити поки що тільки теоретично, бо як у місті, так і у районі немає спеціалізованого притулку, фахівців, які б виконували цю роботу, так і коштів на такі витрати. Проте факт виявлення минулого місяця в одному з приміських населених пунктів хворих на сказ лисиці й двох собак змушує серйозно братися за вирішення цієї проблеми.

Учасники наради визначили, де на території міста і яких установ є пристанище бездомних собак, вели мову й про відстріл лисиць, популяція котрих у нас перевищує норму аж у вісім разів. Обговорювали й те, в який спосіб довести до господарів тварин правила утримання їхніх домашніх улюбленців. Висловлювали думки й про реєстрацію тварин, їхню кастрацію, як це роблять за кордоном і, звичайно, про притулок, яким може слугувати постуюча колишня колгоспна стайня. Та найбільш вірогідною на сьогодні є, вважають у мерії, роз’яснювальна робота. Мається на увазі, щоб чотирилапі друзі не крокували за господарем у місто, до церкви.

— У нас нема проблеми з бездомними собаками, — вважає заступник міського голови В.Сліпанюк, — у нас є проблема з неналежним їх утриманням.

Однак поряд з цією проблемою міський голова Микола Фокшей звернув увагу присутніх і на ще одну не менш важливу — засміченості міста. На її вирішення теж мусимо організуватися всією громадою.

Ігор СУСАК.
«Гуцульський край», №13, 28.03.2014 року


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту