Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Виклики та можливості ТОВ «Вандра рагз ткацьке ательє» у Косівській громаді

18 місяців роботи на Косівщині.

Нещодавно у релокованому підприємстві ТОВ «Вандра рагз ткацьке ательє» відбулася зустріч з його працівниками, адміністрацією, представниками міської ради і територіальних органів державної виконавчої влади, Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.

Аналізували шлях довжиною у 18 останніх місяців, протягом якого 11 працівників разом із засновницею Ларисою Боден виїхали з окупованої у перші години повномасштабного вторгне ія російськими загарбниками Каховки, вивезли частину обладнання та сировини і розпочали у Косові нове життя.

Сьогодні підприємство повністю відновило свою роботу, успішно розвивається, сплачує податки, створює нові робочі місця у Косівській громаді. За словами директорки ТОВ «Вандра рагз ткацьке ательє» Світлани Прохорчук, ключові показники роботи на релокованій території вселяють оптимізм і надію.

На сьогоднішній день на підприємстві офіційно працюють 49 осіб, виграли 4 фанти на матеріально-технічне забезпечення виробництва, виткали майже 7000 кв.м килимів, і ще — майже 200 зразків щомісяця. Ткацьке ательє з Косова брало участь у чотирьох міжнародних виставках, розпочало активну рекламну кампанію у відомих дизайнерських журналах світового рівня.

Успішно розвивається співпраця релокованого ткацького підприємства з Косівськими інститутом і фаховим коледжем прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ. Разом генерують нові плани та ідеї, яким чином поєднати інститутську базу, місцеву історико-культурну спадщину та виробничі потужності, менеджмент і креатив підприємства. Очікуємо нових цікавих проектів.

Косівський міський голова Юрій Плосконос подякував колективу ТОВ «Вандра рагз ткацьке ательє» за високий рівень професіоналізму, цілеспрямованість і наполегливість в організації роботи підприємства в умовах повномасштабної війни в Україні. Вручив від імені Косівської міської ради подяку за вагомий внесок у економічний розвиток нашої громади.

Розмова про зроблене і подальші плани плавно перейшла у майстерклас з виготовлення тафтингових килимів і колективне виплітання чергової маскувальної сітки для ЗСУ (саме так на підприємстві працівники проводять свої кавові й обідні перерви), — повідомляє відділ промоції, зв’язків та економічного розвитку Косівської міської ради.

Виробництво тафтових ворсових килимів давно було в планах розвитку ткацького ательє «Вандра рагз». Навесні цього року підприємство отримало фант на розвиток нового напряму виробництва і німецьке тафтове обладнання.

Що таке «тафтинг»

Назва походить від англійського слова taft, що означає «пучок». Унікальність технології виготовлення тафтингових килимів полягає у тому, що їх не плетуть в звичайному розумінні цього слова, і в той же час їх не виготовляють методом вузликового плетіння. В сучасних умовах тафтингові килими виготовляють за принципом набивання стібків на ткану основу. Зазвичай такі килими роблять вручну, але є і машинне виготовлення. Після того, як основна частина роботи закінчена, на виворітну сторону килима наносять латекс для того, щоб закріпити стіжки, а потім всю поверхню закривають підкладкою. В кінці готовий килим чистять, обробляють спеціальними засобами, іноді навіть обстригають для додання оригінального дизайну. Така техніка дозволяє створити килим будь-якої форми і розміру.

«Гуцульський край», №49, 8.12.2023 р.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту