Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Прориви ліквідовують самі

Вже другий рік поспіль міське комунальне підприємство (МКП) «Косівміськводосервіс» очолює молодий енергійний керівник. У міській інфраструктурі воно виконує ряд важливих функцій. Сьогодні з його директором Юрієм Сліпанюком поговоримо про водопостачання, яке є чи не найскладнішою ланкою у системі комунальних послуг.

— Юрію Васильовичу, впродовж липня у мережі водогону сталося декілька проривів. З чим пов’язані ці аварійні ситуації?

— Минулого місяця на центральному водогоні у с. Вербовці й справді довелося ліквідовувати аж сім проривів. Справа в тому, що наявна мережа знаходиться в експлуатації з 1963 року. В 1985-му та в 2008-му роках провели її часткову реконструкцію. Прибудинкову мережу не ремонтували з 1968 року. Звичайно, що зношеність системи водогону призводить до частих проривів, а це впливає на якість подачі води, призводить до її втрат.

— Отож, у міських жителів нема надії на постійне водопостачання?

— Після реконструкції центрального водогону воду у місто подаємо згідно з графіком: у вівторок, четвер і суботу. Але в більшості багатоповерхових будинків жильці встановили ємності для набирання води і фактично цілодобово мають її у користуванні. Ми здійснюємо реєстрацію таких ємностей і просимо споживачів з цього приводу звернутися до адміністрації підприємства. До незареєстрованих споживачів за несанкціонований відбір води будемо застосовувати заходи адміністративного впливу.

— Прориви у мережі, мабуть, ще й впливають на собівартість води?

— У якійсь мірі так, бо треба щоразу з системи зливати воду, щоб ліквідувати прорив.

До речі, у нас немає ремонтної бригади. Усі роботи виконуємо власними зусиллями, тому витрати в основному йдуть на матеріали.

Наші водії самі виконують слюсарні роботи, і зварювальні теж. На собівартість води найбільше впливають мала кількість її споживачів, сьогодні їх 394, та плата за електроенергію, яка постійно зростає. А тарифи на водопостачання і водовідведення у нас не збільшувалися і залишаються на рівні 2006 року. На території міста нема великих підприємств. У зв’язку з тим, що на початку 2000-го року тривалий час не було у Косові централізованого водопостачання, чимало людей викопали криниці, свердловини, і в такий спосіб забезпечують свої квартири водою.

— Що робить МКП «Косівміськводосервіс» для поліпшення водопостачання?

— Почну з того, що мережу дещо розширили. До водогону під’єднали Косівську ЦРЛ, супермаркет «Гостинний дім», будинок №73 по вул. Незалежності. Є домовленість з Косівським РБУ-5 щодо проведення ремонту центрального водогону на перехресті вулиць С.Бандери, В.Чорновола і М.Черемшини у Косові та у Вербовці. Хочемо також додатково ввести в експлуатацію свердловини №№6 і 9 та встановити на водозаборі станції управління глибинними насосами. В пункті водозабору, що у Вербовці, уже замінили труби, а також установили огорожу першої зони санітарної охорони.

Розмову записав Ігор СУСАК.
Газета «Гуцульський край», №33, 2013 рік


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту