Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Про змістове наповнення та можливі економічні моделі Центру карпатської культури вели мову під час чергової зустрічі у Косові

Для запуску роботи у найближчому майбутньому культурно-креативного простору «Центр карпатської культури» в місті Косові є необхідність не лише завершити реконструкцію комунальної будівлі колишнього килимового цеху ВХО «Гуцульщина», але і паралельно забезпечити розробку обґрунтованої економічної моделі функціонування відповідного мистецького простору, яка дозволить з часом вийти на самоокупність.

21 лютого 2020 року у приміщенні Косівського музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини відбулась зустріч представників різних цільових груп, які, з однієї сторони мають певні зобов’язання у рамках реалізації транскордонного проєкту, а з іншої – зацікавлені у тому, щоб на Косівщині вдалося якнайшвидше реалізувати перший якірний розвитковий проект.
«Мало мати приміщення і кошти на його ремонт чи реконструкцію, надзвичайно важливі економічна складова і зміст», – наголосила ще не початку зустрічі Марія Кравченко, менеджерка з креативних індустрій агенції PPV Knowledge Networks (м.Львів).

Саме вищезгадана агенція економічного розвитку виконує частину так званого «м’якого компоненту» проєкту “Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат”, що фінансується ЄС через спільну операційну програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Європейського інструменту сусідства. PPV Knowledge Networks з 2008 року провадить свою діяльність на теренах Львівщини і Західної України, створює системи підтримки бізнесу, розробляє стратегії та бізнес-моделі у сферах креативної і зеленої економіки. Ще наприкінці 2019 року її фахівці розпочали роботу з Косівською районною радою у напрямку підготовки «дорожньої карти» для збереження і розвитку історико-культурної спадщини краю на базі Центру карпатської культури, як культурно-креативного хабу, що повинен функціонувати на перетині історичного та сучасного вимірів (Довідково – хаб (від англ. hub — «маточина», у переносному сенсі «центр діяльності») — в загальному значенні, вузол якоїсь мережі, – https://uk.wikipedia.org/).

«Велике, цікаве, історичне приміщення колишнього килимового цеху «Гуцульщини», але яким чином його утримувати, яким чином воно повинно саме на себе заробляти? – Це ті питання, на які необхідно шукати відповіді вже сьогодні, поки тривають роботи з реконструкції. Адже немає сенсу у тому, щоб відремонтувати будівлю, закрити її на ключ, і відчиняти лише раз у тиждень» – наголосив Володимир Воробей, виконавчий директор PPV Knowledge Networks.

Матриця інтересів, функцій та можливих економічних складових ЦКК з позиції основних груп заінтересованих сторін, яку змоделювали фахівці економічної агенції, за активної участі всіх, хто знайшов час і мав бажання приєднатися до відповідної розмови, вже найближчим часом ляже в основу програмного стратегічного документа. Він буде представлений на розгляд і погодження Косівської районної ради.

Сама робоча зустріч пройшла в інтерактивній формі та за жвавого неформального спілкування. Подія була відкритою для всіх охочих. А її учасниками стали представники мистецьких кіл Косівщини, районної і міської ради, відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації, асоціації органів місцевого самоврядування «Агенція розвитку об’єднаних територіальних громад Прикарпаття».

Нагадаємо, що з 2018 року на Косівщині триває реалізація масштабного транскордонного проєкту Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 “Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат”, який об’єднав 11 партнерів з чотирьох регіонів Карпат по обидва боки українсько-польського кордону.

Основна мета – збереження культурної та історичної спадщини Карпат (традицій, ремесел, звичаїв, музики, архітектури). Вказаної мети буде досягнуто шляхом: розвитку транскордонного співробітництва в управлінні культурними та історичними ресурсами Карпат, шляхом створення мережі організацій, що здійснюють діяльність у цій сфері; популяризації знань про регіональні традиції, практики та заходи, спрямовані на відновлення ремесел; підвищення компетенцій окремих місцевих громад в управлінні культурними ресурсами регіону.

Одним з очікуваних результатів проєкту є Центр карпатської культури – мультифункціональний культурний простір для розвитку та промоції історико-культурної спадщини Косівського району та Івано-Франківської області загалом, у першу чергу – автентичних ремесел. Діяльність Центру карпатської культури, як якірного розвиткового об’єкта на Косівщині, покликана формувати у майбутньому позитивний імідж регіону, посилити туристичну інфраструктуру, задовольняти культурні, освітні, мистецькі потреби жителів району/регіону, гостей краю; залучати до взаємодії і співпраці громадські ініціативи, ОГС, підприємців, формувати культуру соціально відповідального бізнесу.

Організатори заходу: Косівська районна рада, ГО “Громадський центр «Еталон» у рамках реалізації проєкту “Світ карпатських розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат”, що фінансується ЄС через спільну операційну програму транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 Європейського інструменту сусідства.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту