(зі звіту міського голови)
Високоповажні косів’яни!
Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про статус депутатів місцевих рад» дозвольте мені доповісти про виконану роботу за 2012 рік.
Депутатський корпус Косівської міської ради складається з 32 депутатів від 11 політичних сил. Серед них 3 жінки. З метою забезпечення спільних інтересів територіальної громади, Косівська міська рада разом з депутатським корпусом працює стабільно, виважено приймає рішення у межах чинного законодавства.
Відверто скажу, що з допомогою громади міста, депутатського корпусу, підприємців, активної інтелігенції зроблено чимало добрих справ, однак не все з запланованого вдалося зробити.
Виконком міської ради за 2012 рік провів 14 засідань, на яких прийнято 133 рішення. За рік надійшло 1078 звернень. За звітний період міська рада з участю постійної депутатської комісії з земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища розглянули 766 заяв і звернень від громадян, організацій та підприємств за якими прийнято відповідні рішення.
Продано 3 земельні ділянки несільськогосподарського призначення. Сума коштів, яка надійшла у бюджет міста від викупу цих земельних ділянок, склала 59672,22 грн. Вартість 1кв. м проданих земельних ділянок — 143,1 грн. Така ціна на викуп не відповідає вимогам часу, тому депутатами ініціюються підвищення ціни на 70-80%.
Виготовлено правовстановлюючі документи та видано державний акт на право постійного користування землею будівлі колишнього кінотеатру. В стадії завершення документи на право постійного користування земельних ділянок під будівлями фтизіопульмонологічного диспансеру та колишньої музичної школи.
Важливим питанням залишається розробка генерального плану міста, встановлення меж населеного пункту та інвентаризація земель. На ці потреби необхідно винайти 550 тис. грн. Найскладнішим питанням було і залишається прибирання сміття та захоронення твердих побутових відходів не лише міста, а й його околиць. Працівники міського комунального підприємства «Косівміськводосервіс» доклали максимум зусиль, щоб місто було чистим. Скажу відверто, що кошти, які виділяються на обслуговуючий персонал, тобто двірників, недостатні. Незважаючи, на всі обіцянки влади ці люди залишилися найменш захищеними. Відзначу, що міська рада знайшла тимчасовий вихід з положення: сміття з території забирають вчасно. Проблемним залишилось питання з оплати за вивіз сміття міськими жителями, створення стихійних сміттєзвалищ, захаращення непотребом берегів річки Рибниця, потічків, ярів, обклеювання стовпів різними оголошеннями.
Слід сказати, що населення має свій підхід до культури життя в місті: окремі ґазди несуть, смітять, захаращують місто аби лише у них на подвір’ї було чисто, при цьому платять за послуги мізерну плату. На жаль, зосереджені в місті підприємства, організації, установи, культурні, освітні, мистецькі заклади самоусунулись від допомоги в забезпеченні благоустрою, хоч за ними закріплені відповідні території, які прибирають за вказівкою «згори» раз на рік!
Служба комунального підприємства систематично проводить очистку ливнівок та стічної каналізації.
За кошти міської ради вистелене нове асфальтне покриття вул. Хмельницького, проведено ямковий ремонт окремих вулиць міста, грейдерне вирівнювання доріг, встановлені вуличні світильники та електрощити, зроблено розмітку центральних вулиць, ремонт фасадів будинків в центрі міста розроблена документація ремонту та освітлення вул. Хмельницького, Я.Мудрого, Яблуневої, яка досі не затверджена в області і не одержано відповідного дозволу
Слід сказати, що в більшості випадків міська рада виконує зачистку огріхів окремих організацій, як було це з роботами пов’язаними з прокладанням каналізаційної мережі ПП «Рембудсервісгаз» по вул. Гоголя, УЕГГ по вул. Кобилянської та Середня. Проблематичним залишається утримання та прибирання прибудинкових територій. На порядку денному є розбір будівлі колишньої музичної школи.
Місто Косів облаштоване мережами зовнішнього освітлення загальною протяжністю 21,2 км. Вмонтовано і освітлюють місто 380 світлоточок, 11 приладів обліку світла .
Невирішеним питанням у місті залишається бродячі собаки. На жаль, Закон України «Про захист тварин від жорсткого поводження» забороняє їх відстріл, а рекомендує будівництво та облаштування притулків для утримання безпритульних тварин. Щоб міська рада виділила кошти на ці потреби необхідно в першу чергу виділити земельну ділянку та розробити проектно-кошторисну документацію.
Функціонуванню водопроводу і водовідведенню приділена чи не найбільша увага. В минулому році продовжувались роботи по реконструкції очисних споруд, які повинні були здати в експлуатацію ще у травні. В присутності голови РДА були зроблені запевнення, що в серпні все буде завершено. Роботи так проводяться, як мокре горить. Вже і підрядчик поміняний, і обласне начальство щомісяця приїжджає, однак, віз і нині там.
Найбільшу незручність складає безсистемне паркування автомобілів в центрі міста. Вишукуються можливості створення відповідних платних стоянок в центрі міста. Щороку, як тільки сходить сніг, проводиться розмітка дорожнього полотна. Однак, проблемним місцем, як для водіїв, так і для пішоходів є перехрестки доріг. Тому встановлення світлофору біля податкової інспекції було актуальним. Але вимоги безпеки показали, що необхідно встановити додаткові бокові відбивачі. Щоб не нести видатки на старе обладнання, вирішено виділити кошти і закупити сучасний світлофор.
В місті зареєстровано декілька громадських організацій, однак, співпраця з ними поки-що декларативна і не відчутна для громади. З метою ефективного самоврядування в місті створені 16 об’єднань співвласників багатоквартирних комунальних будинків, що становить 25% усіх комунальних будинків.
За рахунок коштів міської ради здійснені такі роботи: ремонт пішохідного мосту через р. Рибницю (співфінансування), перекрито дах дошкільного навчального закладу «Горобинка», замінені вікна і двері та проведено капітальний ремонт кухні у садку «Сонечко».
Ведеться пошук інвесторів, які б могли зацікавитися міським розвитком. Пропонуються такі проекти: забудівля на місці старого кінотеатру, знесення старого приміщення та забудівля на місці колишньої музичної школи та лазні, площа для інвестиційного розвитку на території колишньої «Гуцульщини» по вул. Дружби. Є пропозиції, але вони не відповідають інтересам громади.
В поточному році значна увага буде приділена вирішенню проблемних питань, які потребують значних капіталовкладень: ремонт розбитих доріг, вуличне освітлення, ремонт багатоквартирного житлового фонду міста (дахи, мережі, фасади), проведення ремонтних робіт мереж водопостачання, водовідведення та каналізації. Через так звані «рвані» роботи на водопроводі підприємство міськводоканалу щорічно витрачає величезні кошти, а люди страждають від недопостачання води. Подано 2 проекти на виділення коштів з державного бюджету на загальну суму 4,5 млн. грн.
Роботи багато. З вашою допомогою будемо її виконувати.
Дякую усім за співпрацю!