Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Молодіжний екологічний фестиваль «Гірська веселка»

28 вересня 2012 року в місті Косові відбувся XII регіональний молодіжний екологічний фестиваль “Гірська веселка”. Щорічно фестиваль збирає все більшу і більшу кількість учасників. Метою його проведення є формування екологічної культури молоді, підвищення рівня зацікавленості до вивчення природничих дисциплін, залучення молоді району до активної природоохоронної роботи, активізація молодіжного екологічного руху.

Організували та провели цьогорічний фестиваль: відділ освіти та сектор у справах сім’ї, молоді та спорту Косівської райдержадміністрації, Національний природний парк “Гуцульщина” та громадська екологічна організація “Едельвейс”.

Оберігати, любити, вивчати матінку природу найкраще в юності. Саме таким об’єднанням є різнобарвна гірська веселка, яка збирає та об’єднує не лише учнівську та студентську молодь, а всіх тих, кому не байдужий стан навколишнього середовища. До початку свята його учасники оформили виставкові композиції “Щедрість рідної землі”, які відразу привернули увагу перехожих та гостей міста своїм барвистим оформленням. В них було використано все те, чим багата Гуцульщина в цю золоту пору осені: запашні яблука та груші, багато видів грибів, різні плоди городини, безліч красивих квітів та рослин. У художньому оформленні домінував гуцульський стиль різних видів мистецтва: вишивки, ткацтва, художньої різьби по дереву, інкрустації, рисунку та інші.

Молодіжний екологічний форум розпочався із святкової фестивальної ходи під звуки духового оркестру Косівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ України. Як годиться, відкриття фестивалю розпочалось виконанням гімну України та підняттям фестивального прапору. За християнським звичаєм благословили його проведення отець – декан УПЦ КП Іван Близнюк та отець УГКЦ Василь Корпанюк.

З вітальним словом до учасників фестивалю звернулись: міський голова Микола Фокшей, начальник відділу освіти Косівської РДА Володимир Козьменчук, заступник директора НПП “Гуцульщина” з наукової роботи, кандидат біологічних наук Юрій Стефурак та завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Михайло Мельничук. У виконанні юних гуртківців Яблунівського центру дитячої творчості була виконана вітальна композиція – золота осінь та її плоди співали, танцювали, декламували вірші екологічної тематики.

Після урочистого відкриття фестивалю розпочались конкурсні програми, а їх було всього сім: виставка – конкурс “Щедрість рідної землі” відбувалась на майдані Незалежності; музично-сценічне представлення екологічних проблем на тему “Екологія душі: в гармонії з природою – у злагоді з собою”, яке проводилось окремо для шкіл І-ІІ ст. в районному центрі дитячої творчості та шкіл І-ІІІ ст. на літній естраді біля районного Будинку культури; конкурс художніх творчих робіт “Мій рідний край, моя земля велика…” – у Косівському районному центрі дитячої творчості; фотоконкурс “Той край, де ми живемо, Україною зовемо”, конкурсанти демонстрували своїх роботи на терасі районного центру дитячої творчості; конкурс малюнка на асфальті “Осінь у задумливій красі” проводився на майдані Незалежності; конкурс-виставка домашніх тварин проходив на літній естраді біля районного Будинку культури; конкурс малих екологічних проектів.

У цих конкурсах участь взяли майже всі загальноосвітні установи району. Кожна композиція, виступ, малюнок, сценічне представлення відрізнялись оригінальністю думки, творчим задумом. Журі визначило кращих три призові місця згідно положення, хоча всі учасники по праву можуть вважатися переможцями.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту