Розпочав свою роботу онлайн ресурс «Платформа Центрів Дія»
Сервіс «Місцеві електронні петиції»
Сервіс «Консультації з громадськістю»

Іпотечний кредит

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №465 від 23 травня 2012 р. встановлено механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян України, які потребують поліпшення житлових умов шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво чи купівлю житла в житлових будинках (багатоквартирних)  чи індивідуальних. Якщо бажаючі звертаються з таким проханням до банку, їх обов’язково повинні проконсультувати і надати вичерпну інформацію про діючі програми  іпотечного кредитування, перш за все — про основні умови надання іпотечного кредиту, про етапи укладення іпотечної кредитної угоди, про вимоги банку до предмету застави, провести розрахунки параметрів іпотечного кредиту.

Згідно згаданої постанови уряду держава погашає кредит у розмірі 13% річних від позики, решту 3% погашає громадянин. До кредитів, яким надається часткова компенсація, встановлюється вимога: нормативна площа житла  визначається з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю  з  2-х осіб та 58 кв. метрів загальної площі на сім’ю з трьох і більше осіб.

Для оформлення кредиту потрібно мати перш за все такі документи: паспорт, ідентифікаційний код, довідку про доходи, свідоцтво про шлюб (якщо він зареєстрований), згоду чоловіка чи дружини на одержання кредиту, заяву про надання часткової компенсації процентів.

Іпотечний кредит надається на строк до 15 років з моменту укладення позичальником кредитного договору. Іпотечний кредит може взяти тільки громадянин  України, який потребує поліпшення умов проживання, та відповідає умовам банку щодо  позичання. Часткова компенсація надається перш за все тим громадянам, які перебувають на квартирному обліку та молодим сім’ям, які мають дітей, за таких умов:

— щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 40% сукупного середньомісячного доходу сім’ї (заробітна плата, пенсія, матеріальна чи соціальна допомога), тобто, якщо дохід сім’ї в місяць становить 10 тис гривень, то сума кредиту не повинна перевищувати 4 тисячі гривень на місяць. При відкритті іпотечного кредиту на житло внесок позичальника не перевищує 25% вартості, тобто  якщо житло (будинок чи квартира) коштує 100 тисяч, то  позичальник вносить обов’язковий  внесок 25 тисяч. За бажанням позичальника розмір внеску може бути збільшено.

При відкритті іпотечного кредиту робиться  експертна оцінка житла, яке купується.

При порушенні умов експертизи тобто її неправомірності проведення, особа-позичальник має право оскаржити в суді попередньо проведену експертизу і вимагати проведення нової експертної оцінки.

Згідно постанови уряду держава від суми вартості житла сплачує 13%. Іпотечний кредит погашається  щомісячними сплатами громадянином протягом  строку, зазначеному в договорі, наприклад,  протягом 12 років. Позичальник також протягом кредитного договору повинен подавати щороку  декларацію про власні доходи до ДПІ. Позичальник має право на разову компенсацію річних,
тобто держава сплачує суму 13% від суми кредиту. Право на часткову компенсацію  використовується позичальником лише 1 раз і за одним кредитним договором.

Назар КРАВЧУК,
секретар міської ради


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту